שם לועזי: 
Eczema
מילים נרדפות: 
אגזמה
מילים נרדפות: 
דלקת עור
מילים נרדפות: 
פריחה
מילים נרדפות: 
עור אדום
מילים נרדפות: 
פריחת עור
מילים נרדפות: 
Eczema
מילים נרדפות: 
Dermatitis

אקזמה (Eczema) דלקת של העור, בעיקר באפידרמיס*. אקזמה גורמת לגרד, עם פריחה אדומה, ולעיתים מופיעות שלפוחיות קטנות שדולפות ומגלידות. אקזמה יכולה להיות תוצאה של גורם חיצוני (אקסוגני) או פנימי (אנדוגני). אקזמה אטופית, שהיא ממקור פנימי, שכיחה בילדים, וקשורה לעיתים בנטיה גנטית. הטיפול  הקונבנציונאלי כולל שימוש במשחות קורטיקוסטרואידיות.

*אפידרמיס -  epidermis היא השכבה החיצונית הדקה של העור (מ 0.5 עד 1.1 מ"מ), היא בנויה מארבע שכבות: השכבה הפנימית ביותר, היא השכבה המנביטה, בנויה מתאים שמתחלקים כל הזמן. שלוש השכבות האחרות מתחדשות ברציפות, כאשר תאים מן השכבה המנביטה נדחפים בהדרגה כלפי חוץ ומתמלאים בקרטין. השכבה החיצונית ביותר, שכבת הקרנית, מורכבת מתאים מתים שהציטופלסמה שלהם הוחלפה בקרטין. היא מעובה יותר בכפות הרגליים ובכפות הידיים.

הטיפול הטבעי בשיטת רפואת וויסות פיזיולוגי מתמקדת בצד הנפשי, ניקוז כבד, שיקום העור.

הגישה הטיפולית בשיטת גונה – רפואת וויסות פיזיולוגי

רפואת וויסות פיזיולוגי< - PRM (שיטת גונה) מציגה גישה חדשנית המשלבת את הידע המתקדם של הרפואה הקונבנציונלית עם הרפואה ההומאופתית. ביסודה היא ראיית גוף האדם כמערכת תהודה, הנשלטת על ידי מערכת נפשית - עצבית- חיסונית- אנדוקרינית, ומווסתת בעזרת קולטנים – רצפטורים המופעלים על ידי שליחים – טרנסמיטורים. היא מוסיפה להומאופתיה הקלאסית רעיונות ריפוי חדשניים, של שיקום פיזיולוגי, ואיזון ביולוגי של המערכות.

המבנה של רפואת הוויסות הפיזיולוגי- PRM (שיטת גונה), נשען על

  • תוספי תזונה שהם המצע לתהליכים הביולוגים.
  • הומאופתיה קלסית והומוטוקסיקולוגיה.
  • המערכת הנפשית – עצבית – אנדוקרינית - חיסונית -  PNEI<**.

גישה טיפולית מיוחדת זו מוצגת בדיאגרמת המשולש<.

** P.E.N.I הוא ראשי תיבות של Psycho-Neuro-Endocrine-Immunology.