שם לועזי: 
Hashimoto Disease
מילים נרדפות: 
אשימוטו
מילים נרדפות: 
האשימוטו
מילים נרדפות: 
Thyroiditis

השימוטו תירואידיטיס - Hashimoto's Thyroiditis היא מחלה אוטואימונית של בלוטת התריס, המתבטאת בהגדלה בלתי מכאיבה של בלוטת התריס, המופיעה בעיקר אצל נשים. היא גורמת לעודף או תת פעילות של בלוטת התריס, ולפעמים לסרוגין. ללא טיפול יגרם נזק בלתי הפיך לבלוטת התריס. נקראת על שם ד"ר האקארו השימוטו -Hakaru Hashimoto. מידע נוסף ראה ויקיפדיה - מחלת השימוטו<.

הטיפול הטבעי: ככל מחלה אוטואימונית יש לשים לב להוצאת המזונות האלרגניים מהתפריט. במיוחד להוציא מזונות מכילי גלוטן וחלב. להעזר בתוספים התומכים בפעילות בלוטת התריס.

הטיפול לפי רפואת וויסות פיזיולוגי - PRM , פונה לעצירת המחלה, ואיזון אנדוקריני של הבלוטות. חשוב להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר.

הגישה הטיפולית בשיטת גונה – רפואת וויסות פיזיולוגי

רפואת וויסות פיזיולוגי< - PRM (שיטת גונה) מציגה גישה חדשנית המשלבת את הידע המתקדם של הרפואה הקונבנציונלית עם הרפואה ההומאופתית. ביסודה היא ראיית גוף האדם כמערכת תהודה, הנשלטת על ידי מערכת נפשית - עצבית- חיסונית- אנדוקרינית, ומווסתת בעזרת קולטנים – רצפטורים המופעלים על ידי שליחים – טרנסמיטורים. היא מוסיפה להומאופתיה הקלאסית רעיונות ריפוי חדשניים, של שיקום פיזיולוגי, ואיזון ביולוגי של המערכות.

המבנה של רפואת הוויסות הפיזיולוגי- PRM (שיטת גונה), נשען על

  • תוספי תזונה שהם המצע לתהליכים הביולוגים.
  • הומאופתיה קלסית והומוטוקסיקולוגיה.
  • המערכת הנפשית – עצבית – אנדוקרינית - חיסונית -  PNEI<**.

גישה טיפולית מיוחדת זו מוצגת בדיאגרמת המשולש<.

** P.E.N.I הוא ראשי תיבות של Psycho-Neuro-Endocrine-Immunology.